Korková podlaha

podlahawicanders
Korkové podlahy sa vyrábajú z kôry stromu Dubu korkového. Pás lesa týchto stromov začína pri Atlantiku v Portugalsku južne od Lisabonu a pokračuje ďalej na južné Španielsko , Francúzsko a Taliansko prevažne v blízkych oblastiach Stredozemného mora a na jeho ostrovoch Sardínie a Korzika. V africkej časti sa vyskytuje zvlášť v Alžírsku a Maroku. Získava sa lúpaním kôry z týchto stromov v letných mesiacoch. Korkové podlahy sú veľmi teplé, pružné, tiché a v kombinácii s kvalitným lakom vysoko odolné. Uplatňuje sa väčšinou v domácnosti, ale i nízko záťažových komerčných priestoroch – butiky, banky, kancelácie. Ponúkame korkové podlahy Wicanders a Egger sú charakterizované citlivo vybranými dekormi v najvyššej kvalite spracovania, vysokoodolnými keramickými lakmi tzv. WRT. Sú vhodné všade do bytu či kancelárií s nižšou záťažou.
WICANDERS

kORKOVé PODLAHY Wicanders

Wicanders (Portugalsko) je stabilným výrobcov korkových a vynil korkových podláh na svete. Ponúka špičkové výrobky: korkové podlahy clic, korkové podlahy pre celoplošné lepenie, vinyl na HDF doske, unikátny vinyl korkorký 100% vodeodolný Hydrocork, korkové podložky a originál soklové lišty, ktoré pasujú k podlahám. Prezentuje v nich perfektné spojenie remeselnej kvality, inovačnej technológie, aktuálnych trendov designu a materiálov pre zdravé bývanie. Podlaha Wicanders je zážitok spojenia designu a kvality. Kto ju raz vyskúša, inú podlahu už nebude chcieť.

egger logo

kORKOVé PODLAHY Egger

Korkové podlahy Egger (Rakúsko) predstavujú kombináciu vysokej kvality a výborných technických vlastností a navyše sú dostupné za rozumnú cenu. Ak aj vy hľadáte korkové podlahy najvyššej úrovne, určite siahnite po korkovej podlahe Egger. Korková podlaha Egger uspokojila veľmi veľké množstvo náročných zákazníkov a ich popularita neustále rastie, pretože sú ľahko udržiavateľné a navyše sú šetrné k životnému prostrediu. Egger korková podlaha vás zaručene nesklame.