Ako správne postupovať
pri vybere podlahy?

Ak plánujete kúpu auta, zaujímate sa o spotrebu, pohodlie, zaujíma vás výkon motora a jeho záruka. Preferujete možno niektorú značku. Ak nie ste „autičkár“, poradíte sa s priateľmi. Nakoniec záleží aj na farbe, oranžové alebo ružové sa predávajú výnimočne.

Zostavme si rebríček

najdôležitejších vlastností

Ak príde zákazník na predajňu a chce si vybrať podlahu, často sa stáva, že sa rozhovor veľmi skoro upriami na farbu podlahy. Áno, dekór podlahy je veľmi dôležitý. Na začiatok však odporúčam, tak ako pri kúpe auta, upriamiť svoju pozornosť na výhody a vlastnosti podláh. Ak práve čítate tieto riadky a chcete si dať správne poradiť, tešíme sa, lebo nám nie je jedno a záleží nám, akú podlahu budete mať. Poďme na to!

Korková podlaha

korkovepodlahy
Korkový dub, z ktorého sa získava korok, rastie prevažne v oblasti Stredozemného mora. V minulosti sa takmer výlučne používal na výrobu zátok do vínových fliaš.

V modernom svete sa spracúva a využíva už aj v stavebníctve na výrobu korkových podláh. Prirodzené vlastnosti korkovej podlahy sú: ticho, teplo, komfort pri chôdzi, odolnosť voči nárazu. Ak vás tieto vlastnosti oslovili a ste fanúšikom prírodných materiálov, korková podlaha je TOP favorit pod vaše nohy.

Drevená podlaha

drevena-podlaha

Drevo dáva miestnosti pocit tepla domova a aj napriek rôznym alternatívam je stále veľmi obľúbené. Odporúčame drevenú podlahu, ktorá je vyrobená z dreva v strednej Európe, lebo je najlepšie prispôsobené tunajším podmienkam.  Drevo je výborným regulátorom vlhkosti – zabezpečuje zdravé bývanie.

 

Drevo si treba jednoducho ohmatať, rozhodnúť sa pre hrúbku, šírku lamiel, vzhľad, farbu, druh dreva, značku. Nie je jednoduché si vybrať. Ponúkame vám drevenú podlahu zn. PARADOR.

vinylová podlaha

vinylovapodlaha

Dnešné PVC alebo vinyl predstavuje materiál odolný voči oderu a vode, pružný, pocitovo teplejší a odolný voči  nečistotám.

Vinylové podlahy, ktoré nájdete v našej ponuke zn. GERFLOR, WICANDERS PARADOR majú uznávané medzinárodné certifikáty:

 

  • PEFC ™
  • Der Blaue Engel [Modrý anjel] je prvá a najstaršia značka životného prostredia na svete pre výrobky a služby.
  • LGA Qualitätszertifikat Certifikát – LGA tested Quality – udeľuje TÜV Rheinland.

Laminátová podlaha

drevena-podlaha

Laminátová podlaha patrí stále medzi najpredávanejšie podlahy.

Výrobcovia zaznamenali v posledných rokoch výrazný posun v autentickom vzhľade, v rozmanitosti dekórov, odolnosti voči vode a mikroškrabancom.


Hoci je samotná laminátová podlaha v porovnaní s inými typmi podláh hlučnejšia, dokážeme tento nedostatok eliminovať kvalitnými podložkami. Medzi výrobcov podláh, ktorý neustále napredujú, môžeme určite zaradiť značky PARADOR a EGGER. Nájdete ich v našej ponuke.

kompozitná podlaha

vinylovapodlaha

Kompozitná podlaha je vyrobená so špeciálnym jadrom, ktorý odoláva vlhkosti (vhodná aj do kúpeľne). Je vhodná na pokládku bez lepenia. Montáž je rýchla a spoje sú extrémne pevné. Vrchná vrstva je odolná proti opotrebeniu.

Dekóry verne imitujú pravé drevené podlahy. Integrovaná spodná akustická vrstva z korku vyrovnáva drobné nerovnosti podkladu a znižuje hlučnosť. V ponuke nájdete pod názvom MODULAR ONE od nemeckého výrobcu PARADOR.

Ako správne postupovať
pri vybere podlahy?

Žijeme v modernom a technickom svete, ktorý sa odzrkadľuje aj pri výrobe podláh. Každá z ponúkaných podláh má určitú TOP vlastnosť. Nie je možné mať zároveň pohodlnú podlahu pri chôdzi, v kombinácii s podlahou proti mikroškrabancom. Nie je možné mať všetky TOP vlastnosti v jednom. Pri výbere podláh odporúčame určiť si svoj vlastný rebríček vlastností a výhod.

Určte si Rebríček vlastnosti a výhod

S výberom radi poradíme. Pošlite nám správu, zavolajte, alebo príďte osobne. Svojím zákazníkom sa snažíme porozumieť a poradiť tak, aby boli spokojní a istí svojím výberom. Tešíme sa na stretnutie.

Kontaktujte nás

Moyzesova 4/A, 902 01 Pezinok

pondelok – piatok 10:00 – 17:00

prestávka 12:00 – 13:00

sobota 9:00 – 12:00

nedeľa ZATVORENÉ