Laminátová podlaha

Laminátové podlahy ako prvé ponúkli alternatívu k dreveným podlahám, ktoré svojim vzhľadom obvykle imitujú. Dnes už patria ku klasike a sú často vnímané ako synonymum pre plávajúce podlahy, ktorej výhodou je rýchla pokládka bez lepenia a jednoduché spájanie lamiel click systémom, pričom podlahy sú hneď po inštalácii pochôdzne. Kladú sa na podložky, ktoré slúžia ako tepelný a zvukový izolant a vyrovnávajú drobné nerovnosti podkladu.

 

Napriek tomu, že na trhu pribudli rôzne alternatívne produkty, laminátové podlahy si udržujú svoju popularitu najmä vďaka svojej nízkej cene. Dostať ich vo viacerých triedach záťaže, ktoré vyhovujú nárokom obytných miestností, prípadne komerčným priestorom s nižšou až strednou záťažou.

Lamely laminátových podláh sa skladajú z niekoľkých vrstiev:

 

 • Nosičom je obvykle HDF doska podlepená impregnovaným papierom, ktorý zvyšuje tvarovú stálosť lamely a odolnosť voči vlhkosti.
 • Z vrchnej strany je dekoračný papier s farbou a kresbou dreva.
 • A napokon ochranná nášľapná vrstva, ktorá zodpovedá za odolnosť voči oteru a opotrebeniu podlahy.
 • Povrchovú úpravu tvorí melamínová živica. Štruktúra dodávajúca autentický vzhľad dreva je vytvorená razením.

 

Laminátové podlahy prechádzajú vývojom a inováciami, aby obstáli v konkurencii moderných podlahových krytín. Napríklad, laminátové podlahy Parador majú hrany lamiel ošetrené proti napučaniu a modely vo vyššej triede záťaže majú zvýšenú ochranu voči poškriabaniu, či antistatickú úpravu. Medzi vítané vlastnosti laminátových podláh patrí, že sú príjemne teplé na dotyk a tlmia hluk.

 

Medzi výrobcov podláh, ktorý neustále napredujú, môžeme určite zaradiť značky PARADOR a EGGER. Nájdete ich v našej ponuke.

KONTAKTUJTE NÁS!

VOLAJTE NÁS: 0918 725 110

 

NAPÍŠTE NÁM: odpodlahy@odpodlahy.sk

 

Alebo použite formulár nižsie:

 

 • pomôžeme Vám s výberom
 • poradíme vhodné doplnky
 • zameriame Váš priestor
 • zrealizujeme inštaláciu

 

  parador_logo

  Laminátové PODLAHY Parador

  Laminátové podlahy, hádam, pozná každý. Na Slovenskom trhu kúpime zopár kvalitných značiek. Podľa akých kritérií sa rozhodovať a akého výrobcu si vybrať ? Náročná otázka, na ktorú hľadáme odpoveď neustále. Chceme predávať kvalitné, trvácne a spoľahlivé produkty. Tejto filozofii sa držíme a preto u nás nájdete podlahy, ktoré prešli naším prísnym výberom. Znamená to, naše produkty nemáme v portfóliu náhodne! 

   

  Nemecký výrobca podláh PARADOR, nás za posledné roky nesklamal. Pre nás je voľba č.1 a kto má podlahu z ich produkcie, určite neľutuje. Chvália ho spokojný zákazníci i naši montážnici ich radi inštalujú. Podlahy PARADOR ponúkame kvôli jeho výhodám, vlastnostiam a neopakovateľnému vzhľadu. Výrobca nastavil výborný pomer » cena / kvalita. Rozhodnutie pre podlahy PARADOR — rozumná voľba bez kompromisov.

  egger logo

  Laminátové PODLAHY Egger

  Každý, kto zvolí laminátovú podlahu značky EGGER, sa rozhodol pre podlahu najvyššej kvality, ktorá mu bude po mnoho rokov prinášať radosť a vytvárať príjemné prostredie vo všetkých obytných priestoroch. Laminátové podlahy majú veľmi pekný vzhľad sú plne v súlade s novými podlahovými trendmi. Okrem toho je náš vysoko kvalitný laminát mimoriadne odolný, univerzálne použiteľný a naše and our Aqua + laminátové podlahy sú navyše odolné proti vlhkosti.


  Zakúpením podlahy EGGER Laminát si vo svojom domove vytvoríte zdravé prostredie. Každý, kto sa pustil do rekonštrukcie a má v úmysle renovovať aj podlahy, nájde vďaka našej laminátovej podlahe optimálne a cenovo efektívne riešenie s jednoduchou inštaláciou pomocou našich patentovaných zaklapávacích systémov sa zámkovými spojmi.

  Čítajte viac o podlahách

  Ako vyberať podlahu
  Kompozitné podlahy
  Vinylové
  podlahy
  Laminátové podlahy
  Drevené podlahy
  Korkové podlahy