kompozitná podlaha

Kompozitné podlahy patria medzi moderné plávajúce podlahy, ktoré boli vyvíjané s cieľom poskytnúť vyššiu odolnosť a životnosť podlahovej krytiny, než je možné dosiahnuť pri klasických laminátových podlahách. Vynikajú lepšou pevnosťou a odolnosťou voči vode, vďaka čomu sú vhodné aj do priestorov vystavovaných väčšej záťaži.

 

V obytných priestoroch sa dajú použiť prakticky všade, vrátane kuchyne, kúpeľne, predsiene či zimnej záhrady. Vybrané modelové rady sú dimenzované aj do vysoko frekventovaných komerčných priestorov.

 

 

Skladba lamely je na pohľad podobná laminátovým podlahám, rozdiel však spočíva v použitých materiáloch a ošetrujúcich technológiách. Dôraz je kladený aj na ekologickosť a zdravotnú nezávadnosť – používajú sa iba prírodné a 100 % recyklovateľné materiály bez zmekčovadiel. Pri kompozitných podlahách od Parador je ako nosič použitá drevovláknitá doska odolná voči vlhkosti. Na spodnej strane lamely je integrovaná korková podložka, ktorá dobre tlmí hluk, tepelne izoluje a prekonáva drobné nerovnosti podkladu. Pri kladení preto už netreba používať podložku, stačí izolačná fólia. Vrchná vrstva je tvorená vysoko odolným polypropylénom, ktorý je veľmi pevný, vodeodolný, nešmýka sa a ľahko sa čistí. Vďaka vysokej tvarovej stálosti je možné podlahu klásť bez dilatačných škár vo veľkých plochách až 240 m2.

 

Široká škála dekorov ponúka okrem verných imitácii dreva napríklad aj vzhľad pripomínajúci kameň. Tomu je potom prispôsobený aj formát lamely podobný dlažbe. Podlaha je príjemne teplá na dotyk a je vhodná aj na podlahové kúrenie.

vinylovapodlaha

KONTAKTUJTE NÁS!

VOLAJTE NÁS: 0918 725 110

 

NAPÍŠTE NÁM: odpodlahy@odpodlahy.sk

 

Alebo použite formulár nižsie:

 

 • pomôžeme Vám s výberom
 • poradíme vhodné doplnky
 • zameriame Váš priestor
 • zrealizujeme inštaláciu

 

  parador_logo

  Kompozitné podlahy Parador

  Kompozitné podlahy Parador sa vyznačujú funkčným zložením a inteligentnými technológiami. Napríklad patentovaný click systém zaručuje ľahkú inštaláciu, impregnácia hrán chráni pred vlhkosťou a vrchná nášľapná vrstva zaisťuje veľmi vysokú odolnosť. Parador ponúka špičkovú kvalitu „Made in Germany“. 

  Čítajte viac o podlahách

  Ako vyberať podlahu
  Kompozitné podlahy
  Vinylové
  podlahy
  Laminátové podlahy
  Drevené podlahy
  Korkové podlahy