Podlahy pre Vás

Ak plánujete kúpu auta,  zaujímate sa o spotrebu, pohodlie, zaujíma vás výkon motora a jeho záruka. Preferujete možno niektorú značku. Ak nie ste „autičkár“, poradíte sa s priateľmi. Nakoniec záleží aj na farbe, oranžové alebo ružové sa predávajú výnimočne.

Ako správne postupovať pri výbere podláh?

Zostavme si rebríček najdôležitejších vlastností!

Ak príde zákazník na predajňu a chce si vybrať podlahu, často sa stáva, že sa rozhovor veľmi skoro upriami na farbu podlahy. Áno, dekór podlahy je veľmi dôležitý. Na začiatok však odporúčam, tak ako pri kúpe auta, upriamiť svoju pozornosť na výhodyvlastnosti podláh. Ak práve čítate tieto riadky a chcete si dať správne poradiť, tešíme sa, lebo nám nie je jedno a záleží nám, akú podlahu budete mať. Poďme na to!

 

KORKOVÁ PODLAHA:

Korkový dub, z ktorého sa získava korok, rastie prevažne v oblasti Stredozemného mora. V minulosti sa takmer výlučne používal na výrobu zátok do vínových fliaš. V modernom svete sa spracúva a využíva už aj v stavebníctve na výrobu korkových podláh. Prirodzené vlastnosti korkovej podlahy sú: ticho, teplo, komfort pri chôdzi, odolnosť voči nárazu.  Ak vás tieto vlastnosti oslovili a ste fanúšikom prírodných materiálov, korková podlaha je TOP favorit pod vaše nohy.

Zaujal vás korok a chcete vedieť o korku viac?

Prečítajte si článok o korkovej podlahe TU.  Zn. WICANDERS, EGGER

 

 

 

DREVENÁ PODLAHA:                                                                                                                                  

Drevo dáva miestnosti pocit tepla domova a aj napriek rôznym alternatívam je stále veľmi obľúbené. Odporúčame drevenú podlahu, ktorá je vyrobená z dreva v strednej Európe, lebo je najlepšie prispôsobené tunajším podmienkam.  Drevo je výborným regulátorom vlhkosti – zabezpečuje zdravé bývanie.

Do pozornosti dávame tieto vlastnosti a výhody: teplo, vizuálny efekt –  kresba dreva, možnosť renovácie, životnosť . Drevo si treba jednoducho ohmatať, rozhodnúť sa pre hrúbku, šírku lamiel, vzhľad, farbu, druh dreva, značku. Nie je jednoduché si vybrať.  Ponúkame vám drevenú podlahu zn. PARADOR.

Prečo práve PARADOR? Je to kvalita od nemeckého výrobcu s primeranou cenou.

Vzorky podláh a odborné poradenstvo Vám poskytneme u nás na predajni v Pezinku v PANORAMA CENTRUM.

 

VINYLOVÁ PODLAHA:

Dnešné PVC alebo vinyl predstavuje materiál odolný voči oderu a vode, pružný, pocitovo teplejší a odolný voči  nečistotám. 

Vinylové podlahy, ktoré nájdete v našej ponuke zn. GERFLOR, WICANDERSPARADOR majú uznávané medzinárodné certifikáty:

PEFC ™

Der Blaue Engel [Modrý anjel] je prvá a najstaršia značka životného prostredia na svete pre výrobky a služby.

LGA Qualitätszertifikat Certifikát> LGA tested Quality <udeľuje TÜV Rheinland. Ten dokazuje, že výrobok bol testovaný s ohľadom na jeho všestranné a trvalé kvality a jeho bezpečnosť. Certifikát dokazuje, či výrobky neobsahujú škodliviny <ukazuje, že produkt má obzvlášť nízke emisie.

LAMINÁTOVA PODLAHA:

Laminátová podlaha patrí stále medzi najpredávanejšie podlahy.                                                                                                        

Výrobcovia zaznamenali v posledných rokoch výrazný posun v autentickom vzhľade, v rozmanitosti dekórov, odolnosti voči vode a mikroškrabancom.

Hoci je samotná laminátová podlaha  v porovnaní s inými typmi podláh hlučnejšia, dokážeme tento nedostatok eliminovať kvalitnými podložkami. Medzi výrobcov podláh, ktorý neustále napredujú, môžeme určite zaradiť  značky PARADOREGGER. Nájdete ich v našej ponuke.

 

 

KOMPOZITNÁ PODLAHA:

Kompozitná podlaha je vyrobená so špeciálnym jadrom, ktorý odoláva vlhkosti (vhodná aj do kúpeľne). Je vhodná na pokládku bez lepenia. 

Montáž je rýchla a spoje sú extrémne pevné. Vrchná vrstva je odolná proti opotrebeniu.

Dekóry verne imitujú pravé drevené podlahy. Integrovaná spodná akustická vrstva z korku vyrovnáva drobné nerovnosti podkladu a znižuje hlučnosť. V ponuke nájdete pod názvom MODULAR ONE od nemeckého výrobcu PARADOR.

 

 

 

K vlastnostiam sme pridelili typy podláh, ktoré danú vlastnosť najviac vystihujú.

TICHÁ korková podlaha

 

 

VODEODOLNÁvinylová a kompozitná podlaha

                                                                   

 

POHODLNÁ PRI CHôDZIkorková a drevená podlaha 

 

 

STÁLOFAREBNÁlaminátová, vinylová a kompozitná podlaha    

    

 

ODOLNÁ VOČI ŠKRABANCOM laminátová a kompozitná podlaha

 

 

VYROVNÁVA DROBNÉ NEROVNOSTI  kompozitná a vinylová podlaha

 

ODOLNÁ VOČI NÁRAZOM korková podlaha

 

 

TEPLÁ korková, drevená a vinylová podlaha

 

 

Žijeme v modernom a technickom svete, ktorý sa odzrkadľuje aj pri výrobe podláh. Každá z ponúkaných podláh má určitú TOP vlastnosť. Nie je možné mať zároveň pohodlnú podlahu pri chôdzi, v kombinácii s podlahou proti mikroškrabancom. Nie je možné mať všetky TOP vlastnosti v jednom. Pri výbere podláh odporúčame určiť si svoj vlastný rebríček vlastností a výhod.

REBRÍČEK VLASTNOSTI a VÝHOD PODLÁH:

1…………………….       2…………………….       3…………………….

 

S výberom radi poradíme. Pošlite nám správu, zavolajte, alebo príďte osobne. 

Svojím zákazníkom sa snažíme porozumieť a poradiť tak, aby boli spokojní a istí svojím výberom. Tešíme sa na stretnutie.